OTÁZKY A ODPOVEDE
skcsendehupl
 • autosklo

separator

Často kladené otázky (FAQ) - VŠEOBECNÁ KATEGÓRIA

FAQ - VŠEOBECNÁ KATEGÓRIA

oprava autoskla

 

Výmena skla je podstatne pracnejšia aj časovo náročnejšia než jeho oprava. V interiéri je potrebná demontáž dielov ako napríklad spätného zrkadla a hlavne častí čalúnenia, ktoré pokrývajú jeho rám. Zvonku karosérie si práce vyžadujú odstránenie stieračov a plastov pod stieračmi, aby bol docieleny lepší pristup k čelnemu sklu. Následne sa okno vyreže z vrstvy lepidla v ráme špeciálnym tenkým drôtom. Pred inštaláciou nového skla je vždy potrebné v prvom rade odstrániť zvyšky starého lepidla. V ďalšom kroku sa na lepiacu plochu na okno aj na jeho rám nanesie podkladová vrstva (primer+aktivator) a potom sa už aplikuje špeciálne lepidlo. Na záver potom možno namontovať späť rôzne lišty, časti obkladu a prípadne iné karosárske diely. Lepidlo musí vždy schnúť asi jednu až tri hodiny, počas ktorých s autom nemožno hýbať. Spoj je plne únosný až zhruba po 24 hodinách. Dovtedy okno nemôže byť zaťažené spôsobom, pri ktorom sa na naň prenášajú akékoľvek väčšie napätia. Auto sa nemá dvíhať, na vozidlovom ani servisnom zdviháku, vodič by sa mal vystríhať parkovania jednou stranou na chodníku, či návštevy umývacej linky. V opačnom prípade hrozí netesnosť spoja.

Poistnú udalosť treba nahlasit buď telefonicky alebo vypisanim tlačiva u nas na firme. Obhliadku poškodeného autoskla vykoná tesne pred samotnou výmenou priamo náš technik. Ak máte havarijné poistenie,zaplatite u nás len spoluúčasť a zvyšok uhradí poistovňa. Ak škodu riešite zo zákonného poistenia, treba u nás výmenu zaplatiť a poistné plnenie Vám po uznaní škody príde z poistovne na Váš účet.

Nie vždy je potrebné okno vymeniť, často je možná aj jeho oprava. Musia však byť splnené isté podmienky. Zakaždým ale možno uvažovať iba o vrstvenom skle, teda takom, ktoré sa skladá z dvoch vrstiev, medzi ktorými je priehľadná plastová fólia. Opraviť možno len také škody, ktoré zasiahli iba vonkajšiu vrstvu skla, pričom defekt zároveň nemôže byť väčší než je približne 2-eurová minca. Okrem toho musí byť poškodenie minimálne 10 cm od okraja a nesmie byť v zornom poli vodiča. To je dané legislatívou. Zvislo je vymedzené dvomi pruhmi 10 cm naľavo a napravo od osi volantu, zhora a zdola ho ohraničuje plocha, na ktorú zasahujú stierače. Či je možná oprava okna, alebo je nutná jeho výmena musí posúdiť technik.

"operačná sála"
ISS, oprava po impak...
sídlo spoločnosti

Dopytový formulár

Polia označené (*) sú povinné.
Nepovinná príloha správy (súbor / súbory / fotky)
Súhrnná veľkosť príloh je limitovaná na 14.6 MB
  captcha
  Reload

   https

   

   

   

  UPOZORNENIE

  Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Pre použítie tohoto webu potvdte prosím súhlas.

  Súhlasím
  created by: Marek Sarvas